Menu

zupanija cestitka 2020

Župan Milinović s lovcima potpisao ugovore vrijedne 430 tisuća kuna

Sukladno Pravilniku o provedbi Programa razvoja i unaprjeđenja lovstva na području Ličko-senjske županije 2013. – 2020.  i temeljem Javnog poziva za  korištenje sredstava za unaprjeđenje i razvoj lovstva u 2019. godini župan Darko Milinović potpisao je danas  Ugovore s predstavnicima Lovačkih udruga s područja Ličko-senjske županije o sufinanciranju unaprjeđenja i razvoja  lovstva na području Ličko-senjske županije za 2019. godinu.

Potpisivanje Ugovora o odobrenju potpora po mjerama Javnog poziva okupilo je predstavnike 15 lovačkih udruga sa ovih prostora. Uoči potopisivanja ugovora župan Milinović se zahvalio na angažmanu svih lovaca čija je osnovna zadaća promicanje lovstva i principa ekologije.

-Lovstvo je vrlo bitan turistički brend naše županije. Lovci su prvi stali u obrani domovine pa sam na vas u cjelini izuzetno ponosan. Zahvalan sam i zato što vodite brigu o našim županijskim lovištima. Ono što mnogi ne znaju jest činjenica da od sredstava koja uplaćujete za lovišta samo 20  posto ide Županiji, a čak 80 posto državi. Mi smo temeljem zakona raspisali natječaj na 292 tisuće kuna. Na to su pristigle vaše ponude u iznosu od 433 tisuće kuna. Ono što je svakako važno jest činjenica da ćemo ipak usvojiti sve vaše prijedloge pa ćemo u našem proračunu pronaći tu razliku od 150 tisuća kuna za unaprijeđenje lovstva. Zbog financijske situacije prošlih godina nismo mogli udovoljiti sličnim zahtjevima, ali smo stabiliziranjem županijskog proračuna sada u mogućnosti odobriti sve vaše zahtjeve. Smatram da vi lovci možete najbolje promovirati lovstvo kao turistički brend i  s time i turističku ponudu Ličko-senjske županije, zaključio je župan Milinović.

U ime nazočnih predstavnika lovačkih udruga na odličnoj suradnji Županije i lovaca zahvalio se predsjednik Lovačkog saveza Ličko-senjske županije Milan Svetić.

back to top

LIČKO-SENJSKA ŽUPANIJA

Dr. Franje Tuđmana 4, 53000 Gospić
Tel: + 385 53 588 279
Fax: +385 53 572 100
E-mail: info@licko-senjska.hr
web: www.licko-senjska.hr
OIB: 40774389207
IBAN: HR5123400091800009008

LINKOVI

KONTAKT

DOKUMENTI